סוגי ליסינג ומשמעותם

המונח ליסינג הולך ומשתלט על שוק הרכבים בישראל, כאשר רבים לא מודעים ליתרונות ולאפשרויות הטמונות ברכישת רכב בליסינג כמו גם מאמינים כי מדובר בתכניות מימון והטבות לארגונים וחברות בלבד. למרות ששוק הליסינג התפתח כשירותי רכב במיקור חוץ לעסקים וארגונים, יתרונות השיטה הולידו ביקוש ואף היצע שהועתקו גם לשוק הפרטי. נבחן שני סוגי ליסינג פופולאריים ואת התאמתם לקהל היעד במטרה לעשות סדר בדברים:
• ליסינג מימוני- תכנית זו מהווה את תכנית הליסינג הפרטי הנפוצה ביותר כאשר מדובר בעצם בתכנית מימון נוחה לרכישת רכב. בליסינג המימוני זוכה הלקוח הפרטי לבחור רכב חדיש ומתקדם מבין מבחר דגמים, בניהם חדשים, מחודשים, יד שנייה, מהשכרה, בעלי וותק יצרן אך אפס קילומטרים ועוד. בעבור הרכב ישלם הקונה מקדמה בסך 10-15% מערך הרכב כאשר בשלב השני יתחייב לתכנית תשלומים חודשית לחברה. עם סיום התשלומים יוכל הרוכש לבחור בין תשלום מלא של היתרה והעברת הרכב על שמו או המשכיות לעסקת ליסינג חדשה.
• ליסינג תפעולי- תכניות ליסינג תפעולי מתאימות ומיועדות לציי רכב עסקיים, כאשר מלבד תכניות המימון לוקחת החברה על עצמה את כל האחריות לעלויות התפעוליות של הרכב ולבצוע הפעולות הנדרשות עבורן. המחיר החודשי יכלול גם את עלויות הביטוחים ודמי הרישוי של הרכב, טיפול בתיקונים וליקויים, אספקת רכב חלופי במקרה הצורך ואפילו שירותי ניקיון. קיימים סוגים רבים של ליסינג תפעולי השונים זה מזה ומעוגנים על פי חוזה אל מול הארגון.
חברת קאנטרי שירותי ליסינג מתאימה תכנית לרכישת רכב, החכרה או השכרה לכל לקוח וארגון, תוך בחינת צרכיו ומתן מעלה מלא כלכלי, תפעולי ושירותי לצרכים אלו. אנו מזמינים אתכם להיוועץ בנו טרם רכישת רכב חדש ולהבטיח עסקה משתלמת ונוחה למגוון רכבי איכות מצוינים.