רכישת רכב חדש היא עסקה גדולה אשר נמוכה בהיקפה רק מרכישת נכס נדל"ן

לצד בחינת התאמת הרכב לצרכים האישיים והמשפחתיים, בחינת מנגנוני הבטיחות, חוויית המשתמש ואף סמל הסטאטוס שמביא עמו רכב חדש, לשיקולים הכלכליים השפעה מכרעת על הבחירה. מחיר הרכב הוא השיקול הבולט והמוכר ביותר. בשלב הבא יבחן הרוכש את עלויות תחזוקת הרכב: מחיר הביטוחים, צריכת הדלק ומחיר הטיפולים והתיקונים במקרה הצורך. כל אלו בטלים בשישים לעומת השיקול הכלכלי העיקרי והמהותי ביותר ברכישת רכב חדש ממנו רבים מתעלמים: ירידת ערך. ירידת הערך של הרכב מתייחסת לצניחת מחירו בשוק הרכבים מיד שנייה, אשר בין מועד קנייתו למועד מכירתו עשויה להגיע לעשרות אחוזים ולהתבטא בעשרות אלפי שקלים. פרמטרים רבים משפיעים על ירידת הערך של רכב חדש כאשר רובם ככולם אינם נתונים כלל להשפעת הרוכש. בין הפרמטרים המשפיעים עומד מוניטין היצרן, ארץ המוצא של הרכב, חדירה של רכבים מקטגוריה דומה לשוק, שינויים בשווקים למוצרים משלימים ואחרים. כך או כך, מכירה של רכב חדש בשוק החופשי לרוב תהייה מלווה בהפסד כלכלי רב ולא סביר להיקף השימוש ולתחושת החמצה. דרך חכמה להימנע מהפסד ירידת הערך היא רכישת רכב מיד שנייה מחברות ליסינג ומכירת רכבים, המספקות רכבים שמורים בתהליך בקרה ותחזוקה אשר אינם רחוקים באיכותם מרכבים חדשים. אנו בקאנטרי ושרותי ליסינג מציעים מבחר רכבים במגוון תכניות המספקים ללקוחותינו חוויית רכישה של רכב חדש בהתנהלות כלכלית נבונה ואחראית.
גם בשוק הרכבים מיד שנייה קיימים רכבים מבוקשים יותר או פחות, כאלה הידועים בחוזק מכני או לחילופין מכוניות שקנו לעצמן שם של נתונות לתקלות מכניות ואחרות רבות. בעוד שירידת הערך של הרכב מתחילה עם עזיבתו את המפעל ומחירו צונח במהירות עקב כך, ישנם דברים שיכול בעל הרכב לעשות על מנת להבטיח שהרכב שברשותו ישמור לכל הפחות על מחיר המחירון הקבוע ולא יאלץ לבקר במוסכים לעתים קרובות:
• טיפולים קבועים- הרכב זקוק לתשומת לב קבועה גם במצבו התקין ועל מנת לשמור עליו כזה. חשוב להקפיד על ביצוע הטיפולים בזמן ובמוסך מורשה בלבד. מוסכים שאינם מורשים לא מחזיקים בחומרים ובחלפים המתאימים ועשויים לגרום נזק.
• חלפים מקוריים- לא רק במקרה של טיפולים אלא גם בטיפול בתקלות אין לאפשר התקנה של רכיבים וחלפים חלופיים של יצרנים אחרים ויש להקפיד ולדרוש מהמוסך חלפים מקוריים בלבד.
• נהיגה זהירה- לבד מהגנה על חיי אדם נהיגה זהירה טובה גם לרכב ומונעת שחיקה של מערכות דוגמת מערכת ההיגוי וההילוכים, מעצורי הרכב ותפקוד המנוע. נהיגה זהירה גם תסייע בהימנעות משריטות, מכות ופגמים קוסמטיים.
• מיכל דלק- אין צורך להמתין להתרוקנות המיכל ולנסיעה של הרכב על אדי הדלק האחרונים. פעולה כזאת גורמת לרכב ליתר מאמץ שאינו מיטיב עמו.
אנו בקאנטרי שירותי ליסינג מתמחים בטיפול ברכבים ובלקוחות כאחד ועומדים לרשות ציבור לקוחותינו והמתעניינים עם ידע מקצועי, טיפים רבים ועסקאות רכישה וליסינג משתלמות במיוחד.